Tygodniowa aktualizacja rynku Bitcoin, Ether i XRP 27 lipca 2020 r.

Całkowity limit rynku kryptograficznego dodał 33,5 miliarda dolarów do jego wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie wynosi 306,2 miliarda dolarów. W tym samym okresie 10 najlepszych walut było w większości zielonych, a na czele z eterem (ETH) i litecoinem (LTC) stanęło odpowiednio 35,5 i 14,3 proc. wzrostu. Do czasu napisania Bitcoin (BTC) jest notowany na poziomie 10.224 dolarów, podczas gdy eter (ETH) jest niebotycznie wysoki – 342 dolarów. XRP Ripple’a wzrosło do 0,216$.

BTC/USD
Bitcoin zamknął sesję w niedzielę, 19 lipca, trzecią z kolei zieloną świecą na wykresie dziennym. Moneta przesunęła się do 9.211 dolarów i na czwartej prostej sesji próbowała złamać się powyżej linii przekątnej, The News Spy która od 11 maja działała jako poziom wsparcia średnioterminowego. Zamknęła ona siedmiodniowy okres z mniej niż jednym procentem spadku.

Para BTC/USD rozpoczęła nowy okres handlowy w poniedziałek z krótkim wycofaniem do 9.160 $.

We wtorek, 21 lipca, wiodąca kryptocurrency skyrocketed do 9.390 dolarów w najlepszej sesji od 6 lipca, co spowodowało przełamanie zarówno oporu poziomego na poziomie 9.300 dolarów, jak i 50-dniowego Exponential Moving Average (EMA). BTC odzyskała swoje pozycje w korytarzu trendu wzrostowego i dodała 2% do swojej wartości.

Byki kontynuowały swoje dobre wyniki podczas środowej sesji w połowie tygodnia i zwiększyły zyski do 9.535 USD, przewyższając dolną granicę strefy S/R o wartości 9.600- 9.500 USD po raz pierwszy od 22 czerwca.

W czwartek, 23 lipca, para BTC/USD ostatecznie przekroczyła linię oporu 9.600$ i zamknęła dzień za 9.616$. Był to jego trzeci dzień w kolorze zielonym.

Ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu roboczym zakończyła się małą czerwoną świeczką o wartości 9.550 dolarów. Korekta była najprawdopodobniej spowodowana działaniami cenowymi, ponieważ niektóre długie pozycje zostały zamknięte dookoła wspomnianego już poziomu.

Weekend 25-26 lipca rozpoczął się kontynuacją trendu wzrostowego i bitcoin wspiął się w sobotę do 9.712 dolarów.

W niedzielę poszedł on za przykładem ETH, który był liderem wśród 10 kryptokurwalut i wspiął się do 9.943 dolarów po przełamaniu ponad 10.000 dolarów we wczesnych godzinach handlu.

ETH/USD
Żeton Projektu Ethereum ETH przesunął się do 240 dolarów w niedzielę 19 lipca i osiągnął punkt spotkania oporów ukośnych i poziomych. Moneta spadła o 1,2 procenta w skali tygodnia.

W poniedziałek para ETH/USD utworzyła podobną świecę na wykresie dziennym, ale w przeciwnym kierunku, korygując jej cenę do 235 dolarów po odrzuceniu jej w pobliżu wyżej wymienionych linii.

Dzień handlowy we wtorek był dość dobry dla kupujących, ponieważ cena ETH przełamała się ponad oporami ukośnymi i poziomymi i po raz pierwszy od dwóch tygodni wzniosła się aż do 245 dolarów. Eter dodał 4,3 procent do swojej wartości.

Tendencja wzrostowa była kontynuowana w środę 22 lipca, kiedy to wiodący altcoin osiągnął swój najwyższy punkt od lutego i zamknął dzień na 264$ po dotknięciu 270$ w ciągu dnia.

W czwartek para ETH/USD uformowała swoją trzecią z kolei zieloną świecę na wykresie dziennym i zwiększyła swoje zyski do $275, osiągając z powodzeniem kolejną dużą linię oporu.

Poziom ten został przekroczony w piątek, 24 lipca, kiedy moneta wspięła się do 280 dolarów po poruszeniu się w obszarze 290 – 265 dolarów w ciągu dnia.

Rynek kryptograficzny szybko się rozwijał, a główną siłą napędową był ETH. Pierwszego dnia weekendu wykonał on bezprecedensowe posunięcie, drukując nowy rok z rekordową sumą 306 dolarów – jest to najwyższy wynik od lipca 2019 roku. W tym dniu ETH wzrósł o 9,2 procent.

Niedzielna sesja była tak samo imponująca jak poprzednia. Eter nadal rósł i osiągnął poziom 311 dolarów, po tym jak w pewnym momencie osiągnął poziom 321 dolarów w ciągu dnia.

XRP/USD
Żeton firmy Ripple XRP został odrzucony przy oporze poziomym bliskim 0,20 USD w niedzielę 19 lipca i zamknięty w dniu 0,199 USD po bardzo niestabilnej sesji, podczas której moneta była notowana w przedziale od 0,201 do 0,196 USD. Przez okres siedmiu dni moneta pozostawała płaska.

Para XRP/USD zaczęła doznawać kolejnego odrzucenia w poniedziałek, tym razem w pobliżu górnej krawędzi formacji byczej flagi na wykresie dziennym. Ten ruch spowodował 2,5-procentową korektę ceny, do 0,194$.

We wtorek, 21 lipca, “ripple” utworzył dokładnie ten sam świecznik, ale w przeciwnym kierunku, odzyskując pozycje w pobliżu głównej linii oporu 0,20$.

Sesja w połowie tygodnia w środę była przełomowym momentem dla XRP, ponieważ nabywcy byli w stanie podnieść cenę do 0,203 USD i zainicjować odwrócenie się do góry nogami. Moneta dodała kolejne 1,5 procenta.

W czwartek, 23 lipca, główny altcoin uderzył w 200-dniową Wykładniczą Średnią Kroczącą (Exponential Moving Average) i zamknął dzień na 0,208$ w trzecim dniu swoich zysków z rzędu.

Ostatni dzień tygodnia pracy nadszedł z małym wycofaniem, ponieważ po ostatnim skoku cen XRP miały miejsce działania mające na celu podniesienie cen. Zatrzymał się on na poziomie 0,204$, nadal handlując w obszarze S/R. W ostatnim dniu tygodnia roboczego nastąpiło niewielkie wycofanie, ponieważ po ostatnim skoku ceny XRP miały miejsce działania mające na celu podniesienie cen.

Weekend 25-26 lipca rozpoczął się od nieoczekiwanego skoku cen do 0,215$. Para XRP/USD wspięła się do górnego końca strefy oporu i wzrosła o 5,3 procent.

W niedzielę zaczęła tracić impet, ale i tak udało jej się uformować małą zieloną świeczkę do 0,2153$, ale nie przed osiągnięciem kolejnego poziomu oporu na poziomie 0,225$.

Altcoin of the Week

Nasz Altcoin tygodnia jest UMA (UMA). Universal Market Access jest zdecentralizowaną platformą finansową, której głównym celem jest wprowadzenie tradycyjnych finansowych instrumentów pochodnych do łańcucha blokowego poprzez wdrożenie serii innowacji w zakresie tworzenia kontraktów finansowych i pełne wykorzystanie mocy żetonów syntetycznych.

UMA wzrosła o 120 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie znajduje się na 51 miejscu na liście Top 100 CoinGecko. W niedzielę, 26 lipca, moneta osiągnęła szczytową wartość 4,44 USD, a jej całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 223 mln USD.

W momencie pisania, UMA notuje 4,204$ w stosunku do USDT na giełdzie Bibox.